meta-

Piszę pracę magisterską z dziedziny algorytmiki i informatyki. Opisuję algorytm którego typ w języku angielskim to metaheuristic. W internecie i niektórych pracach naukowych pojawia się polski odpowiednik metaheurystyczny. Wyraz heurystyczny znajduje się w słowniku języka polskiego, ale metaheurystyczny już nie. W jaki sposób mogę zapisać ten wyraz – czy może przez myślnik meta-heurystyczny lub po spacji meta heurystyczny – tak aby jego użycie było poprawne?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Cząstkę meta- zapisujemy bez dywizu, por. metajęzyk, metalogika, metanauka, metateoria i inne podobne hasła w słownikach.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski