metoda Suzukiego

Dzień dobry,
nauczanie gry na skrzypcach Metodą Suzuki czy metodą suzuki? W obydwu przypadkach większości osób kojarzy się nazwa tej metody gry na skrzypcach z marką samochodu, więc może lepiej metoda Suzukiego? Bo przecież powiemy, że jest to metoda wybitnego japońskiego pedagoga Shinishi Suzukiego?
Z poważaniem,
Jolanta vGB
Mała litera nie ma tu uzasadnienia, a nazwisko powinno się odmieniać jak nasze Kowalski. Wniosek: zdecydowanie najlepiej mówić i pisać o metodzie Suzukiego.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski