metr kwadratowy

Proszę o podanie mi prawidłowego skrótu od metr kwadratowy, bo różne źródła podaja różnie, a gazety jeszcze inaczej. Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
Anna-Halina Roehner
W tekstach matematycznych „kwadratowość” metra oznacza się za pomocą cyfry 2 w górnej frakcji, ale w zwykłych tekstach wygodniejszy jest skrót kw. (z kropką), np. mieszkanie o powierzchni 75 m kw.
Mirosław Bańko, PWN