metroseksualni

Jakim rzeczownikiem określa się osobę metroseksualną? Czy jest to „odm. jak przym.” metroseksualny, oficjalniej brzmiący metroseksualista, czy potoczny metro (ndm)?
Osoba metroseksualna może być nazwana metroseksualistą, przykład użycia można znaleźć w skądinąd ciekawym artykule w Wikipedii. Zastosowanie w tej funkcji przymiotnika jest też możliwe, zwłaszcza w liczbie mnogiej. Forma metro w odniesieniu do osoby, jak wiele innych skrótów tego rodzaju, ma rzeczywiście charakter potoczny.
Mirosław Bańko, PWN