mi czy mnie?

Bardzo chciałbym uzyskać odpowiedź na [pytanie o] zastosowanie i poprawność zwrotu mi się oraz mnie się (np. „Mi się nie chce” czy „Mnie się nie chce”?). Gdzie używać jednego, a gdzie drugiego?
Pozdrawiam.
O wyborze jednej z form tego zaimka wielokrotnie już pisalismy w naszej poradni. Najkrócej mówiąc, mi nie jest akcentowane, dlatego nie może wystąpić na początku zdania pod akcentem zdaniowym. Można powiedzieć „Mnie się nie chce” (z akcentem na mnie) albo „Nie chce mi się” (z akcentem na nie), ale nie „Mi się nie chce”.
Mirosław Bańko, PWN