miasto

Czy poprawna jest forma na pieczątce: „ Prezydent Miasta Sieradz”? Zawsze mnie korci, żeby pismo adresować: „Prezydent Miasta Sieradza”. Która forma jest poprawna?
Dziękuję i pozdrawiam
Poprawnie jest „Prezydent Miasta Sieradza” – tak samo jak np. „Urząd Miasta Stołecznego Warszawy”. O połączeniach słowa miasto z nazwami miast pisaliśmy ostatnio na łamach naszej Poradni. Można przejrzeć ostatnie odpowiedzi albo skorzystać z naszej wyszukiwarki (szukając według słów: burmistrz, urząd, prezydent).
Mirosław Bańko