midi-

Szanowni Państwo,
mam pytania związane z zapisem wyrazów z członem midi-, takich jak midisparing i miditenis. Czy wzorem wyrazów z członem mini-, jak minispódniczka, miniwykłady, a także minitenis powinienem napisać miditenis, midisparing właśnie? Czy midi- jest zasadnie użyte w tych wyrazach? Nazwa miditenis ma pośredniczyć pomiędzy minitenisem a tenisem ziemnym.
Z wyrazami szacunku, stały czytelnik,
M. Mikołajec
Ogólnie znane przykłady z cząstką midi- to nazwy części garderoby, zwłaszcza midispódnica, powstała na wzór minispódniczki (nb. raczej na polskim gruncie niż angielskim, choć samo midi- ma w angielszczyźnie szerszy zakres użycia niż w polszczyźnie, o czym świadczą słowniki). O ile jednak mini- się w naszym języku wyemancypowało i dziś występuje w najrozmaitszych rzeczownikach, o tyle midi- jest rzadkie i kojarzone ciągle ze spódnicą lub płaszczem do pół łydki. Istnieje więc ryzyko, że miditenis i midisparing będą odbierane niezgodnie z Pana intencją.
Mirosław Bańko, PWN