miejsce i data w oficjalnym piśmie

Dzień dobry,
mam pytanie, które dotyczy pisania pism i podań. Proszę o wyjaśnienie, która forma zapisu miejscowości i daty jest prawidłowa.
1. Piotrków Tryb., 01.11.2011r.
2. Piotrków Tryb. 01.11.2011r.
3. Piotrków Trybunalski 01.11.2011r.
4. Piotrków Trybunalski, 01.11.2011r.
Dziękuję
Monika Złotowska
Miejsce od daty trzeba oddzielić przecinkiem, zatem wersję drugą i trzecią możemy od razu odrzucić. Dwie pozostałe są zasadniczo poprawne, trzeba w nich tylko skrót słowa rok oddzielić spacją od daty. Ponadto zrezygnowałbym z początkowego zera w dacie, gdyż nie jest funkcjonalne (byłoby użyteczne w tabeli). Na koniec zostawiam pytanie, co przemawia za skróceniem nazwy miejscowości w pierwszym zapisie. W podaniu jest zwykle dosyć miejsca na pełną nazwę, tak więc namawiam do wyboru wersji czwartej (z dodanym odstępem i usuniętym zerem).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski