mierzalany i wymierny

Kiedy stosuje się słowo wymierny, a kiedy mierzalny? Spotkałam się z osobami, które uznają słowo mierzalny za nieistniejące.
W jednym ze znaczeń wyrazy mierzalny i wymierny są synonimami – oznaczają coś, co daje się zmierzyć. Wymierny ma jednak też inne znaczenia. Na przykład wymierne korzyści to korzyści znaczące i rzeczywiste, a liczba wymierna to liczba, którą można przedstawić w postaci ułamka o liczniku i mianowniku będącym liczbą całkowitą.
Mirosław Bańko