miesiąc lipiec

Szanowni Eksperci,
czy określenie miesiąc lipiec jest poprawne? Lipiec nie może byc niczym innym, jak miesiącem właśnie, ale zdanie „Kufel zdobi alegoria lipca” wydaje mie się gorsze niż z „Kufel zdobi alegoria miesiąca lipca”. Bardzo proszę o opinię.
Z poważaniem,
Magdalena
Gdyby nazwy miesięcy były dwuznaczne, to wyrażenia typu miesiąc lipiec miałyby jakieś uzasadnienie. Ponieważ jednak „alegoria miesiąca lipca” nie może być niczym innym niż alegorią lipca, więc słowo miesiąc lepiej pominąć.
Mirosław Bańko, PWN