mieszkańcy Królewca

Jak brzmiałaby nazwa mieszkańca Królewca: królewczyk czy królewiak? W czytanym przeze mnie tekście występuje tylko opisowe określenie mieszkańcy miasta lub mieszkańcy Królewca, lecz można by je zastąpić…
Z góry dziękuję za odpowiedź
Małgorzata Tobiasz
Wyraz Królewiak oznacza mieszkańca Królestwa Kongresowego. Współczesną formą, wyprowadzoną z nazwy podstawowej zgodnie z regułą, byłaby królewczanin (forma żeńska królewczanka, zbiorowa królewczanie).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski