mieszkańcy Madrytu

Jak się mówi na mieszkankę Madrytu? (Paryżanka itp.).
Niektóre słowniki podają formę madrytka, a w odniesieniu do mężczyzny – madrytczyk, np. Nowy słownik poprawnej polszczyzny, który zaznacza, że obie są rzadkie. Jeszcze rzadsze i nieobecne w słownikach są formy madrycianin i madrycianka, o których pisałem w poprzedniej wersji tej odpowiedzi. Na madrytczyka i madrytkę zwrócił mi uwagę pan Łukasz Szałkiewicz, korespondent poradni. Dziękuję!
Przy okazji warto przypomieć, że nazwy mieszkańców miast piszemy małymi literami.
Mirosław Bańko, PWN