mieszkańcy Soli

Miejscowość nazywa się Sól, a mieszkańcy Soli to Soledczanie?
Nazwy mieszkańców polskich miejscowości tworzymy zwykle za pomocą przyrostków -anin oraz -anka. W związku z tym forma męska to solanin, żeńska – solanka. Mieszkańcy Soli to solanie (w liczbie mnogiej końcowe -in ulega ucięciu). Nazwy mieszkańców miast i wsi zapisujemy małą literą.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski