mieszkańcy Ursusa

Jak powiedzieć o mieszkance dzielnicy Ursus? Ursusanka brzmi dziwnie. Czy o mieszkańcu należy mówić Ursusanin?
Nazwy mieszkańców polskich miejscowości (a za taką należy uznać nazwę Ursus) tworzy się z reguły za pomocą przyrostków -anin i -anka. Przyrostki te jednak wywołują oboczności, a w związku z tym powinno być ursusianin, ursusianka (zapis od małych liter).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski