miligram – miligramów

Serdecznie pozdrawiam. Chciałabym zapytać czy można powiedzieć, że w próbce wody znajduje się 10 miligramów [czegoś] w litrze substancji, czy też 10 miligram w litrze. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Dopełniacz liczby mnogiej od miligram brzmi miligramów, podobnie jak od gram – gramów. Potocznie mówi się wprawdzie sto gram wódki, ale sto gramów wódki jest formą staranniejszą.
Mirosław Bańko