mina pułapka

Szanowna Poradnio!
Czy zestawienia typu mina pułapka, zamachowiec samobójca, samochód pułapka, spółka córka, kraje adresaci itp. należy pisać z myślnikiem (pisownię z myślnikiem nagminnie stosuje prasa)?
Dziękuję za odpowiedź.
Miał(a) Pan(i) na myśli chyba łącznik, nie myślnik, czyli krótką kreskę bez odstępów po bokach. Otóż w strukturach takich, jak cytowane, łacznika nie używamy, gdyż drugi człon jest w nich podrzędnikiem pierwszego. Z tego samego powodu nie piszemy np. Jan-Nowak, tylko Jan Nowak, nie piszemy Kubuś-Puchatek, tylko Kubuś Puchatek.
Myślnik w przeciwieństwie do łącznika nie jest znakiem graficznym, tylko interpunkcyjnym, a jego użycie dopuszcza wiele swobody. W pewnych kontekstach można zasadnie użyć myślnika w strukturach takich, jak cytowane, np. „Była to szczególna mina – pułapka”. W zdaniu tym myślnik jest równoważny słowu mianowicie.
Mirosław Bańko, PWN