minister czy Minister – raz jeszcze

Serdecznie proszę o rozstrzygnięcie, jaki zapis byłby najwłaściwszy w podanych niżej kontekstach. Przykłady:
Nadzór nad organizacjami ochrony praw autorskich sprawuje Minister Kultury i Sztuki.
2. Od orzeczeń Komisji Prawa Autorskiego służy odwołanie do Ministra Kultury i Sztuki.
(cyt. za: A. Karpowicz, Autor – Wydawca. Poradnik prawa autorskiego, ABC, Warszawa 2005, s. 174–175).
Nazwy urzędów jednoosobowych zasadniczo piszemy małą literą, głównym wyjątkiem jest ich zapis w aktach prawnych. Zastosowanie ma tu reguła [85] podawana przez słowniki ortograficzne PWN. W związku z tym najwłaściwszy będzie zapis literą wielką, ponieważ cytowany tekst – jak wnioskuję z cech językowych – jest aktem prawnym.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski