mitologem

Witam. Co oznacza słowo mitologem? Tuszę, że jest ono powiązane z językoznawstwem, choć nie spotkałem go w dostępnych mi słownikach PWN-owskich.
Dziękuję.
Termin ten nie jest związany z językoznawstwem, ponieważ mit nie jest pojęciem stosowanym w obrębie tej dyscypliny. Budowa słowotwórcza wyrazu jest dość czytelna: zbudowano go, dodając do rzeczownika mitologia cząstkę -em. Cząstka ta, znana z terminów językoznawczych, np. fonem, morfem, frazem, oznacza podstawową jednostkę w obrębie danej dyscypliny lub danego poziomu analizy. Wnioskować stąd można, że mitologem to elementarna jednostka stosowana w opisie mitów. Potwierdzają to przykłady użycia, które może Pan uzyskać, wpisując ten wyraz do okienka wyszukiwarki internetowej.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski