młodzik

Witam,
chciałabym się dowiedzieć, jaka jest poprawna forma dla osoby pierwszej liczby mnogiej dla słowa młodzik (w znaczeniu 'zawodnik piłkarski młodszy od juniora'). Czy poprawna forma to młodziki, czy młodzicy? Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
S. Wóltańska
Ci młodzicy, ale te młodziki – obie formy są poprawne. To, co Pani nazywa pierwszą osobą, ma nazwę mianownik.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski