mnie czy dla mnie?

Jak powinno się wymawiać:
1. Daj to dla mnie.
2. Daj to mi.
Czy w ogóle forma dla mnie jest poprawna? Bo nie wiem, czy „dla mnie się ona nie podba”, czy „mi się nie podoba”.
Akcentowane mnie i niekacentowane mi to celowniki zaimka ja, w Polsce północno-wschodniej zastępowane konstrukcją dla mnie. W standardowej, ogólnopolskiej polszczyźnie powie się „Daj mi to” oraz „Mnie się to nie podoba”. Dla mnie jest oczywiście też poprawne, ale w innych kontekstach, np. „Masz coś dla mnie?”.
Mirosław Bańko, PWN