mnie czy mi?

Która forma wyrazu ja w celowniku jest poprawna (która bardziej potoczna): mnie czy mi?
Za odpowiedź z góry dziękuję!
„Daj mi to”, ale „Mnie to daj”. Proszę odczytać te zdania na głos, a przekona się Pani, że formy mi używamy w pozycji nieakcentowanej, a formy mnie pod akcentem. Na początku zdania zawsze występuje mnie: „Mnie się to nie podoba”. Niektóre osoby (często dzieci) mówią „Mi się to nie podoba”, ale takie użycie jest tak potoczne, tak bardzo potoczne, że… aż niepoprawne.
Mirosław Bańko