mnie i mi

Nie jestem pewna, kiedy należy używać formy mi, a kiedy mnie. Proszę o wytłumaczenie tej zasady oraz podanie przykładów.
Forma mi jest enklityką, tzn. dołącza się akcentowo do poprzedniego wyrazu. Stąd wynika, że nie może otwierać zdania; powiemy np. „Daj mi to”, nie „Mi to daj”.
Forma mnie, w przeciwieństwie do mi, jest akcentowana. Tylko jej możemy użyć na początku zdania, a także gdy chcemy położyć na nią nacisk, np. przy kontrastowaniu: „Daj to mnie, nie jemu”.
Nieuzasadnione użycie formy mnie zamiast mi – np. „Zazdrościsz mnie?” – jest odbierane jako błąd.
Mirosław Bańko