modne mataczenie

Czy bardzo popularne ostatnio w kręgach politycznych słowo mataczyć – mam wrażenie, że spopularyzowane przez przesłuchania różnych panów przez sejmową komisję śledczą – może być używane w oficjalnych komunikatach? Proszę o Pani zdanie na ten temat, bo myślę, że jest to słowo raczej potoczne i w komunikatach np. Wiadomości brzmi co najmniej nieodpowiednio.
Dawne słowo mataczyć ostatnio nie tylko ożyło, ale stało się modne. Może razić w języku oficjalnym, bo słowa przestarzałe odczuwamy często jako potoczne, uprawnione tylko w języku mówionym.
Maria Krajewska, WSz PWN