moja droga…

Kiedy zwracamy się do kogoś na piśmie: mój drogi / moja droga, oba wyrazy powinny być zapisane z wielkiej litery? Czy może jedynie sam drugi człon – moja Droga?
W zdaniach typu: „Pozwól sobie, moja droga, na mały wypoczynek” w ogóle nie stosujemy wielkich liter w zwrocie adresatywnym. Wielkimi literami możemy napisać Moja Droga na początku listu. Częściej jednak napiszemy wtedy np. Droga Krysiu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski