mokrzejszy?

Szanowni Państwo, interesuje mnie odmiana przymiotnika mokry. Czy jedynym dostępnym stopniowaniem jest bardziej mokry, czy można powiedzieć mokrzejszy?
Pozdrawiam.
Powiedzieć można i pewnie żadnych konsekwencji prawnych się nie poniesie. Co najwyżej słuchacz się zdziwi, a jeśli słuchaczem będzie nauczyciel lub inna osoba o pedagogicznych instynktach – to poprawi. W powieści Zmory Zegadłowicza czytamy: „Woda w młynówce była mimo największych skwarów zawsze chłodna i jakoby mokrzejsza niż w prawdziwej rzece”. Więcej przykładów na mokrzejszy nie znalazłem, ten jeden to za mało, żeby podejmować dyskusję. Osobiście radzę Panu poprzestać na bardziej mokrym.
Mirosław Bańko, PWN