molestant, molestator

Jak nazywa się osoba, która molestuje? Czy istnieje na to jedno słowo?

Z góry dziękuję

D.

Mężczyzna, który molestuje kogoś seksualnie, określany jest mianem molestanta. Żeńskim odpowiednikiem tej formy jest rzeczownik molestantka. Oba wyrazy można spotkać w uzusie, por. np.

  • Na podstawie tych wszystkich danych stworzono ogólny portret statystycznej molestantki.
  • W Krakowie podobno bywało jeszcze gorzej, bo jedna pani molestantka „łapała studentów za krocze”.
  • W ostatnią niedzielę 30-letni Afrykańczyk próbował molestować w knajpie inną kobietę, świadkowie zadzwonili na policję, przytrzymali molestanta do jej przybycia, facet siedzi, o azylu może zapomnieć, prawdopodobnie zostanie wydalony z UE.
  • Znam z dawnych czasów opowieść pewnej molestowanej pani, która była w znacznie trudniejszej sytuacji niż pani K., bo molestant był jej szefem, a na dodatek wysokim funkcjonariuszem ubecji.

Ponadto w uzusie funkcjonuje – na określenie osoby molestującej lub prześladującej kogoś – potoczna forma molestator (molestatorka), por. np.

  • Lepsza przyszłość dla kobiet to przyszłość bez przemocowców, mizoginów i molestatorów. O taką przyszłość walczymy.
  • Najlepsze jest to, że według Instagrama konta stalkerów, hejterów, molestatorów, przemocowców itd. spełniają standardy społeczności.
  • Pani molestatorka ma swoje argumenty. W końcu mieli romans, a on ją oszukał emocjonalnie i potraktował dość obcesowo. Tyle że zamiast dać mu z buta w bolące miejsce, postanowiła go zniszczyć zawodowo.
  • Prawniczka, zajmująca się na co dzień nieletnimi ofiarami molestowania, sama staje się molestatorką.
Adam Wolański