monarchia austro-węgierska

Jaka jest prawidłowa pisownia nazwy monarchia austro-węgierska? Wielkimi literami, jak spotyka się w różnych źródłach, czy małymi, jak np. podaje Nowy słownik ortograficzny PWN z roku 1999 (hasło „austro-węgierski”)? Ufam Nowemu słownikowi…, proszę jednak o wyjaśnienie, dlaczego małymi.
Dziękuję i pozdrawiam – Wawrzyniec Milewski
Właściwa nazwa tego państwa to Austro-Węgry, wyrażenie monarchia austro-węgierska ma charakter opisowy, nie jest właściwą nazwą, a więc wielka litera nie ma uzasadnienia. Podobnie napiszemy np. monarchia brytyjska, szwedzka itd., ale Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Królestwo Szwecji (nazwy oficjalne).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski