morfonologia

Profesor Jan Miodek w ostatnim programie „Ojczyzna polszczyzna” po raz już któryś z rzędu używał słów: morfonologia i morfonologiczny. Mam pytanie: czy to formy oboczne do morfologia i morfologiczny, czy to co innego, czy może wreszcie trzecia możliwość, że prof. Miodek, mówiąc w ten sposób, popełnia błąd?
Niewykluczone, że nawet profesor Jan Miodek czasem popełnia błąd językowy. Errare humanum est.
Jednak z morfonologią wszystko jest w porządku: istnieje takie słowo, nie jest wariantem morfologii, jego definicję znajdzie Pan np. w naszym słowniku wyrazów obcych dostępnym w Internecie, a więcej informacji podają słowniki specjalistyczne.
Mirosław Bańko, PWN