motyli czy motylowy?

Witam serdecznie,
spotkałam się z nazwami ulic: ul. Motylowa i ul. Motyla (przymiotnik w rodzaju żeńskim). Mam więc pytanie, czy obie nazwy są formami poprawnymi? Za pomoc serdecznie dziękuję!
Przymiotnik od rzeczownika motyl może mieć dwie formy: częstszą motyli i rzadszą motylowy. Obie mogą wystąpić w nazwach ulic. Mogłoby być też tak, że ulica Motylowa bierze swą nazwę od mężczyzny o nazwisku Motylow, a ulica Motyla – od mężczyzny o nazwisku Motyl.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski