muffiny

Mam pytanie dotyczące wyrazu muffin. Jak należy go używać? Czy wyraz ten wszedł już do słownika języka polskiego? Czy pozostaje zapis zgodny z oryginalnym w języku angielskim, czy może jest już spolszczona nazwa (np. mafinka). Co z jego odmianą?
Nie znalazłem muffinów w słownikach języka polskiego, ale to nie powinno nas powstrzymywać przed ich odmianą (zob. wcześniej w tym zdaniu) ani tworzeniem wyrazów pochodnych (choćby zdrobnienia muffinek). Tego, czy słowo się zaadaptuje ortograficznie, jeszcze nie wiemy (mnie np. forma mafin kojarzy się z mafią, co raczej zniechęca do jedzenia). W wymowie, o ile się orientuję, też ciągle dominuje forma angielska: [mafin], nie [mufin].
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski