murek żelbetowy

Szanowni Państwo,
w projektach budowlanych często spotykam się ze sformułowaniem murek żelbetowy. Czy mimo pozornej nielogiczności jest ono dopuszczalne w języku polskim?
Nie wiem, czy trafnie odgaduję źródło Pana niepokoju. Mur (a więc i murek) nie musi być z cegły: może być z kamienia lub betonu. Nawet w znaczeniu etymologicznym muru nie ma cegieł: słowo mur zapożyczyliśmy z języka niemieckiego, a pośrednio z łacińskiego murus, które mogło oznaczać mur, ale też wał.
A może nielogiczność widzi Pan w tym, że murek implikuje małe rozmiary, a żelbet – duże? Brak logiki może dotyczyć decyzji budowlanej, ale w języku jej nie widzę: jeśli ktoś chce mieć niski mur ze zbrojonego betonu, to będzie miał murek żelbetowy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski