myślnik a dedykacja

Dzień dobry!
Pisząc bardzo krótką dedykację (czy to aby na pewno jest dedykacja? jeśli nie, to jak to nazwać?) o treści np.: Janowi – Anna, gdzie powinnam umieścić myślnik? Czy poprawna jest forma:
Janowi –
Anna

czy też:
Janowi
– Anna

A może w ogóle nie powinno go być?
Definicja gatunkowa dedykacji nie określa, jaka jest jej minimalna długość, może więc Pani być spokojna, że tekst, który Pani komponuje, dedykacją jest.
Czy użyć w niej myślnika i jeśli tak, to w którym miejscu, to kwestia Pani wyboru. Pod względem składniowym struktura Janowi Anna jest pełna, tzn. nie wymaga żadnych znaków interpunkcyjnych. Myślnika można ew. użyć jako sygnału pauzy lub dla graficznego zróżnicowania członów. Można postawić go na końcu pierwszego wiersza lub na początku drugiego. Można całość zapisać w jednym wierszu z myślnikiem w środku. Można wreszcie z myślnika zrezygnować (w każdej z trzech sytuacji opisanych wyżej).
Zgodnie ze swoją nazwą myślnik jest znakiem myśli, więc jeśli chce Pani pokazać obdarowanemu, że myśli Pani o nim, użycie myślnika może być elementem gry językowej. Bez tego znaku jednak dedykacja bynajmniej nie stanie się bezmyślna.
Mirosław Bańko, PWN