myślnik rozdzielający

Jeśli w zdaniu wtrącam pewien fragment rozpoczęty myślnikiem, to czy muszę użyć myślnika zamykającego, czy też musi to być przecinek? Na przykład tak:
Tekst powstał na podstawie artykułów Jana Kowalskiego – rubryka „Życie” w „Dzienniku Pomorskim”, Marii Nowak – rubryka „Co słychać” w „Gazecie Łódzkiej”, oraz internetowej poradni językowej Wydawnictwa Naukowego PWN.

Wydaje mi się, że gdybym pomiędzy Pomorskim a Marii użył myślnika, byłoby to niewłaściwe, bo tam potrzebny jest przecinek.
Myślnik może rozdzielać tekst (np. kiedy użyjemy go między datami), może tekst wydzielać, a raczej „współwydzielać” (razem z innym myślnikiem, gdy oba ograniczają fragment o charakterze wtrącenia), może też wprowadzać tekst (np. kwestie dialogowe lub punkty jakiegoś wyliczenia). W Pana przykładzie mamy do czynienia z myślnikiem rozdzielającym, a więc takim, który działa samodzielnie, bez pary. Między Pomorskim a Marii myślnika być nie powinno, przecinek zaś znalazł się tam, gdyż rozdziela składniki wyliczenia. Po słowie Łódzkiej myślnik też byłby zbyteczny, co więcej – tu nawet przecinek się nie powinien pojawić, gdyż trzeci człon wyliczenia wprowadził Pan spójnikiem oraz, a ten przecinka nie wymaga.
Mirosław Bańko, PWN