na 45-tym kilometrze 45-kilometrowej trasy

Czy kiedy zapisujemy liczby w zdaniach typu: „Od czterdziestu pięciu dni chodzę do szkoły”, możemy użyć formy 45-ciu? Zajmuję się tłumaczeniami i często muszę skracać tekst. Taki zabieg byłby bardzo pomocny, ale nie wiem, czy jest zgodny z zasadami pisowni.
Dziękuję za pomoc.
Może Pan napisać: „Od 45 dni chodzę do szkoły”. Zapisy typu 45-ciu ani 45-ty nie są poprawne. Można natomiast napisać 45-krotny, 45-kilometrowy itp.
Mirosław Bańko, PWN