na Grindrze

Jak odmieniać nazwę aplikacji randkowej Grindr? Przez analogię to aplikacji Tinder chciałabym pisać o "siedzeniu na Ginderze", ale nie wiem, czy uprawnione jest dodawanie do nazwy litery "e". Ale "siedzeć na Grindrze" brzmi dużo mniej atrakcyjnie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie

D.

Nazwę przywołanej w pytaniu aplikacji odmieniamy tak jak wyraz pospolity sandr (‘piaszczysko’). W miejscowniku przyjmuje formę: Grindrze. Szybka kwerenda internetowa pokazuje, że forma ta brzmi na tyle „atrakcyjnie”, że używa jej pięć razy więcej osób niż formę z e w miejscowniku.

Adam Wolański