na dniach, ale w tygodniu

Moje uszanowanie.
Ostatnimi czasy coraz częściej słyszę tego typu zwroty: na tygodniu, na nowym roku czy na dniach. Jakoś nie mogę się co do tych stwierdzeń przekonać, szczególnie razi mnie na tygodniu. Czy są one w ogóle poprawne? Nie lepiej powiedzieć w tygodniu et caetera?
Pozdrawiam
Wyrażenie na dniach jest używane potocznie w znaczeniu 'wkrótce' i jest notowane w słownikach. Dwóch pozostałych w analogicznym znaczeniu nie znam, uznałbym je za błędy, gdybym miał oceniać cudzy tekst.
Mirosław Bańko, PWN