na dzień dzisiejszy

Wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy jest błędem tautologicznym. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie temu.
To nie jest tautologia (dzień może być wczorajszy lub jutrzejszy), tylko kancelaryzm, powstały prawdopodobnie jako skrót wyrażenia według stanu na dzień dzisiejszy. Wydawnictwa normatywne nie lubią go, nasza poradnia też za nim nie przepada.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski