na grupie czy w grupie

Dzień dobry,

zastanawiam się czy powiedzenie „na grupie” jest poprawne, jeśli mamy na myśli grupę, np. w żłobku lub przedszkolu, a użyte jest to w kontekście jakiegoś wydarzenia, np. „15 września odbędzie się na grupie Dzień Kropki”.

Pozdrawiam serdecznie

Wyrażenie na grupie jest poprawne, kiedy mówimy o wirtualnej grupie osób, które się komunikują za pośrednictwem narzędzi elektronicznych, por. np. konstrukcje typu: odpowiadać, pisać, publikować itd. na grupie. Jeśli mamy natomiast na myśli grupę osób działających w realnej rzeczywistości, powinniśmy użyć przyimka w, por. 15 września będziemy w naszej przedszkolnej grupie obchodzić Dzień Kropki.

Adam Wolański