na poważnie

Szanowni Panstwo!
Czy poprawne jest wyrazenie na powaznie, np. „Dziennikarze wzięli słowa ministra na poważnie”. Dziękuje.
Iwona
Na poważnie jest potoczne, więc w oficjalnej relacji ze spotkania z ministrem nie powinno wystąpić. Bardziej odpowiednie może być w codziennej rozmowie między kolegami lub koleżankami, np. „Ty z tym Adasiem to tak na poważnie?” (Inny słownik języka polskiego).
Mirosław Bańko, PWN