na ramiączka(ch)

Szanowni Państwo,
czy forma bluzka na ramiączka jest poprawna, czy też może powinno się mówić tylko bluzka na ramiączkach?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Bluzki i bluzeczki, suknie i sukienki, koszulki, topy, kostiumy kąpielowe – wszystko to może być na ramiączka, ale dużo częściej bywa na ramiączkach. Mimo niższej frekwencji pierwsza z tych konstrukcji jest dobrze uzasadniona, por. jej analogony: koszula na guziki, sweter na suwak, a także – choć to już dalekie podobieństwo – radio na baterie, samochód na ropę.
Mirosław Bańko, PWN