na sklepie

Witam serdecznie.
Ostatnio zwrócono mi uwagę na sformułowanie na sklepie, które dotyczyło towaru w sklepie internetowym. Czy pisząc „Niedługo na sklepie pojawią się zegarki innych marek”, naprawdę popełniłem tak rażący błąd? Poszukałem trochę takich zwrotów w internecie i jest ich naprawdę sporo. Wydaje mi się, że to sformułowanie może być poprawne w odniesieniu do sklepów internetowych, gdzie produkty, czyli ich zdjęcia, niejako wiszą na sklepie. Czy się mylę?
Pozdrawiam.
Mnie też sformułowanie na sklepie razi. Argumentacja typu „na sklepie jak na stronie internetowej” nie wystarcza, ponieważ określając miejsce, zwyczajowo ze słowem sklep łączymy przyimek w, a nie na. O nadużywaniu przyimka na w powojennej polszczyźnie (na fabryce, na zakładzie itp.) wiele pisano, uznano, że zjawisko to jest wynikiem zmian społecznych, które dały dostęp do polszczyzny publicznej osobom o niedostatecznej kompetencji językowej. Jakkolwiek jest, sformułowania typu na sklepie przywodzą na myśl niekulturalną polszczyznę, stawiają mówiących w niekorzystnym świetle, a czasem stają się przedmiotem głupich żartów. W najlepszym razie można by powiedzieć, że są środowiskowe.
Mirosław Bańko, PWN