nacelowany?

Czy można używać słowa nacelowany w znaczeniu 'skierowany na coś'? W powszechnym użyciu, a pachnie germanizmem (gezielt)!
Odradzam użycie tego słowa – nie ze względu na jego pochodzenie (gdyż nie jest ono bezpośrednią pożyczką z języka niemieckiego), lecz dlatego, że jest rzadkie, nieobecne w większości słowników i może budzić wątpliwości normatywne. Zamiast o działaniach nacelowanych na coś mówmy raczej o działaniach skierowanych na coś lub mających coś na celu.
Mirosław Bańko