nachylenie

Czy użycie słowa nachylenie w związku typu klasa o nachyleniu matematycznym (określenie profilu klasy) jest poprawne?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)
Trudno orzekać o poprawności (czy niepoprawności) metafory. I profil, i nachylenie wynikaja z procesu metaforyzacji. Obie metafory są zrozumiałe. Ja przyzwyczaiłem się do profilu. Nachylenie wydaje mi się niepozbawione wdzięku, ale nieco problematyczne od strony logiki: czy klasa się nachyla matematycznie?
Pozdrawiam
Jerzy Bralczyk, Uniwersytet Warszawski