najgwałtowniej

Znajoma osoba zadała mi pytanie, czy można stopniować przysłówek gwałtownie. W szczególności chodziło o słowo najgwałtowniej. Odpowiedziałem, że nie, bo brzmi nienaturalnie. Po dłuższym zastanowieniu i sprawdzeniu użycia słowa w internecie (wg Google) doszedłem do wniosku, że jest to stosowane i wydawać by się mogło prawidłowe. Jaka jest państwa opinia na ten temat?
Nie tylko przysłówek się stopniuje, ale i pokrewny przymiotnik, por. „Cudna Aragonka rzuciła się do góry najgwałtowniejszym z ruchów dziewiczych”. Kiczowate? Jeszcze jak, a to przecież Żeromski w Popiołach napisał.
Mirosław Bańko, PWN