-nął – -nąwszy

Witam!
Pytanie bardzo zwięzłe, ale mam nadzieję, że zrozumiałe: czy w koniugacji czasowników zakończonych na -nąć wystarczy (choćby obocznie) odmiana -nął, by poprawnym było również tworzenie imiesłowu -nąwszy?
Pozdrawiam.
Nie wystarczy. Na przykład od wychudnąć mamy imiesłów wychudłszy, nie wychudnąwszy.
Ogólnie biorąc, imiesłowy o zakończeniu -szy (tzw. przysłówkowe uprzednie) tworzymy tylko od czasowników dokonanych. Punktem wyjścia jest forma 3. osoby czasu przeszłego w rodzaju męskim, przy czym po literach a, ą, i, y, u jej zakończenie zamieniamy na -wszy (np. wypił – wypiwszy), a po innych literach – na -łszy (np. zjadł – zjadłszy).
Mirosław Bańko, PWN