narodowość indyjska czy hinduska?

Witam serdecznie,
jaką narodowość będzie miał mieszkaniec Indii? W paszporcie ma wpisane po angielsku Indian. Czy zatem można jego narodowość określić jako indyjską, czy hinduską?
Dziękuję za odpowiedź,
Magdalena Borowiec
W praktyce językowej funkcjonują oba wyrażenia: narodowość indyjska i narodowość hinduska. W świadomości Polaków znaczą one to samo, a analiza zwyczaju na podstawie tekstów internetowych nie pozwala na jednoznaczne rozstrzygnięcie w tej sprawie.
Określenia narodowości tworzy się jednak zwykle od nazw państw, a w odniesieniu do państw zróżnicowanych etnicznie trzeba to uznać za konieczne. W związku z tym sugeruję wybór formy narodowość indyjska.
Jan Grzenia