narzeczony

Dzień dobry!
Zastanawia mnie, jak poprawnie wymawiać słowo narzeczony. Bardzo często słyszę w telewizji, radio, wśród znajomych wersję narzyczony i zastanawiam się, czy jest to poprawne?
Pozdrawiam
Anna
Nie zdziwiłbym się, gdyby Pani napisała, że spotyka tak wymowę w języku potocznym, może ona występować w niektórych rejonach. W ogólnopolskiej telewizji, radiu i w ogóle w polszczyźnie ogólnej obowiązuje jednak wymowa zgodna z pisownią.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski