nauka o gryzoniach

Szanowni Państwo, uprzejmie proszę o pomoc w ustaleniu nazwy nauki zajmującej się gryzoniami. Do tej pory odnalazłem jedynie nazwę w języku angielskim 'rodentology', jednak nie figuruje ona w żadnym słowniku. Nie wspominając już o źródłach polskich. Czy po polsku będzie to rodentologia? Z poważaniem, BD
Tak, nauka o gryzoniach to rodentologia (z łac. rodens, ~ntis ‘gryzący’ + -o- + -logia).
Adam Wolański