nazwa X

Witam,
w jakim przypadku powinny być użyte rzeczowniki w następujących zdaniach: „Takie zjawisko nosi nazwę «non-dysfunkcja» / «non-dysfunkcji»”, „Badacz ten wprowadził nazwę «mongolizm» / «mongolizmu»”? Proszę o uzasadnienie.
Można napisać „Takie zjawisko nosi nazwę non-dysfunkcja” (termin należy wyróżnić kursywą lub cudzysłowem albo poprzedzić dwukropkiem) albo „Takie zjawisko nosi nazwę non-dysfunkcji” (tu bez wyróżnienia i bez dwukropka). Pierwsza możliwość jest zgodna z modelem tworzenia tzw. konstrukcji apozycyjnych (wyróżnienie zaś dodatkowo jest uzasadnione tym, że przytaczane jest słowo obce i mało znane), druga realizuje po prostu wymagania składniowe słowa nazwa.
Drugi przykład jest podobny. Gdyby wybrała Pani tu drugą drogę, czyli konstrukcję z zależnym dopełniaczem, to radziłbym słowo nazwę zamienić na pojęcie: „Badacz ten wprowadził pojęcie mongolizmu” – w takiej redakcji zdanie brzmi lepiej.
Mirosław Bańko, PWN