nazwiska męskie z końcowym -er

Dzień dobry!
Jak poprawnie zapisać nazwiska męskie, tj. Szuber i Kandefer w dopełniaczu i celowniku? Proszę o odpowiedź na moją pocztę internetową. Z góry dziękuję za fachową poradę.
Można użyć dwu form: Szubera a. Szubra, Szubrowi a. Szubrowi, Kandefera a. Kandefra, Kandeferowi a. Kandefrowi. Ze względów praktycznych lepiej jednak zachować -e- w zakończeniu nazwisk: Szustera, Szusterowi, Kandefera, Kandeferowi [ponieważ są mało znane – Red.].
Jan Grzenia